Nelere Dikkat Etmeliyiz .com – Bilgi Paylaşım Sitesi

Nelere Dikkat Etmeliyiz .com – Bilgi Paylaşım Sitesi

Nelere Dikkat Etmeliyiz .com bilgi paylaşım sitemizin ilk yazısında bloğumuzun amacı olan ” Nelere Dikkat Etmeliyiz ? sorusunu kendimize alışkanlık etmemizin ” neden gerekli olacağını anlatmaya çalışacağız.

Hayatımızın her bölümünde hemen hemen aynı şeyleri yaşayarak zamanı geçirmişizdir. Yürümek, alışveriş yapmak, hobilerimizle uğraşmak, işe gitmek, ailemizle ilgilenmek, arkadaşlar ile buluşmak, seyahat etmek, yemek yemek ve daha birçok şey defalarca farklı zamanlarda hayatımızın bir parçası olmuştur.

Hayatımızda tekrarını yaşadığımız bu anlar, iyi veya kötü aklımızda yer edinmiştir. Her an bize bir ders olmuş ve olmaya devam etmektedir. Bazı insanlar bu dersleri dikkate almakta, bazı insanlar ise boşverip geçmektedir. Bizim için her anın önemli olduğu bu zamanlardan biz de ders almaya çalışmaktayız. Kendi yaşadıklarımız veya başkalarının yaşadıklarını iyi bir şekilde analiz ederek ve bu analizler sonucunda hataları yapmamaya çalışarak, gelecekte yaşayacağımız her anımızın iyi bir şekilde hafızalarımıza kazınmasını sağlamak istiyoruz. Özellikle ” Ah Keşke! ” sözünü hiç kullanmamak, yaşadığımız olumsuz ve mutsuz anları tekrar etmemek istiyoruz.

Tabii bunlar istemekle olmuyor. İstediklerimizin olması için önce dikkat etmek gerekiyor. Dikkat etmez isek zamanlarımız, emeklerimiz, maddi ve manevi sahip olduğumuz birçok şey heba olur gider ve zamanın geri gelmesi için dünyalarımızı vermeye hazırlanırız. Ama zamanı geri getirmenin imkansız olduğunun herkes farkında.

İşte bu nedenlerle olumsuz, mutsuz anların hayatımıza çok nadir girmesi hatta giç girmemesi için, ” Ah Keşke! ” sözünü kullanmamak için bir işe başlarken, bir şey almadan, bir yolculuğa çıkmadan, bir eğlenceye başlamadan vb. gibi daha birçok anımıza başlamadan kendimize;

” Nelere Dikkat Etmeliyiz ? “

sorusunu sormalıyız.

Neden mi ? Çok basit ve hobilerimize ait bir örnek ile anlatalım.

Nargile Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? yazımızda ayrıntılı olarak bahsettiğimiz şekilde bir nargile almaya karar verdik. Gittik bir nargile dükkanına. Eee, hiç bilgimiz yok. Nasıl bir nargile alacağız? Ne yapacağız? Bilmiyoruz. Niye? Çünkü gittiğimiz her nargile kafede hazır olarak önümüze sunuluyordu. İçiyor kalkıyorduk. Peki kaçımız “Bu nargile neyden yapılıyor? Nasıl yapılıyor? Kullanılan malzemeler ne?” diye sordu acaba kafedeki arkadaşa. Eminim çok az kişidir. Bu kişilerin harici kişiler dükkanda ne yapacak? Buraya gelmeden önce “Nargile Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?” sorusunu kendisine sormayan ve araştırma yapmayan insan ne yapacak? Eğer ki insaflı, düzgün bir esnafa denk gelmezseniz vay halinize. Şu güzel, bu güzel, incili, süslemeli, dış görünüşü güzel bir nargileyi tutuşturur elinize, eve gelip nargileyi hazırlamak istediğinizde “Bu ne ya!” der, atarsınız bir köşeye. Bir daha da dokunmazsınız ona ve süs olarak kalır evinizde. Hem zamanınıza, hem paranıza yazık olur. Hem de kendinize boş yere dert edersiniz.

Ne demiştik? Bir işe başlamadan ” Nelere Dikkat Etmeliyiz ? ” sorusunu kendimize sormalıyız. Örneğimizdeki gibi Nargile almaya gitmeden önce de ” Nargile Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ? ” sorusunu kendimize sorup, ister cep telefonunuzdan, ister tabletinizden, ister bilgisayarınızdan www.NelereDikkatEtmeliyiz.com adresine girip, konu hakkındaki yazıyı okumalısınız. Gerçekte yaşanmış veya araştırılarak bazı önemli noktaların ön plana çıkarıldığı yazıları okuyarak harcadığınız birkaç dakika sonrasında profesyonel olmasa bile aklınızda nargile alırken dikkat edilmesi gereken noktaları belirleyeceksiniz. Almaya gittiğinizde, dükkandan içeri girdiğinizde, karşınızdaki nasıl bir esnaf olursa olsun, siz ” Bunu istiyorum. ” diyecek ve sonrasında yaşayacağınız mutlu, güzel ve haz dolu anlara yenilerini ekleyeceksiniz.

Hayatta sağlığımız başta olmak üzere herşey dikkat ister. Bunu sakın unutmayın! Hayatımızda her anımızın güzel olması için, her başlangıçta daha dikkatli olacak, ” Nelere Dikkat Etmeliyiz ? ” sorusunu soracak, www.NelereDikkatEtmeliyiz.com adresine girip gerekli bilgiyi alacak ve Besmele çekmeyi de unutmayacağız.

Web sitemizde sizler için yaşayıp görmüş olduğumuz, yada araştırarak bilgi sahibi olduğumuz bütün herşeyi sizinle paylaşma amacı güdüyoruz. Bu paylaşım başlangıcında büyük bir heyecanla web sitemizin ilk yazısını yazarken,

Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.

diyerek başlar, herkese mutlu, sağlıklı ve uzun ömürlü yaşamlar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Post comment